Yüz Tanıma Sistemi Haberleri - Yüz Tanıma Sistemleri

newsPayPal'dan yüz tanımalı yeni ödeme sistemi

28.08.2013

paypal facial recognition Alternatif ödeme sistemlerinin öncüsü olarak bilinen PayPal artık mobil ödeme işlemleri için yüz tanıma sistemini kullanacak. Alışverişi çok daha güvenli hale getirecek yeni sistem şimdilik deneme sürecinde. Londra’daki pilot işletmeler bu ayın başında PayPal’ın yüz tanıma özelliğini ve uygulamasını test etmeye başladı.Online ticaret şirketinin uygulaması “Yerel” isimli bir sekme bulunduruyor ki bu, kullanıcıların mobil PayPal ödemelerini kabul eden yakın mağaza ve restoranları bulmasına yardımcı oluyor. Müşteriler alışveriş yapılan mekâna check-in yaptıklarında isimleri ve fotoğrafları mağazanın PayPal uygulamasında görünüyor. Böylece alışveriş yapan kişi ürünleri ödemek için uygulamayı kullanabiliyor (kasiyerler müşterinin profil resmine tıklayarak işlemi tamamlıyor). Uygulama kimlik hırsızlığına karşı da bir nevi tedbir sağlamış oluyor. Kaynak: teknolog.radikal.com.tr

 

newsTürkiye'nin İlk Biyometri Zirvesi 19 Kasım 2012'de İstanbul'da Gerçekleşecek

14.10.2012

istanbul biyometri zirvesi 2012

Birçok sektörü ve kullanıcıyı yakından ilgilendiren "Biyometrik Çözümler" alanında kapsamlı bilgi paylaşımına olanak sağlayan İstanbul Biyometri Zirvesi, Türkiye'de ilk kez Proline Bilişim tarafından 19 Kasım 2012 Pazartesi Istanbul Marriott Asia Otel'de gerçekleştirilecek. Türkiye ve dünyadan üst düzey katılım ile en yeni biyometri teknolojilerinin tanıtılacağı organizasyon, aynı zamanda bir fuar niteliğinde olacak.

Ülkemizin bilişim sektöründeki lider firmalarından Proline Bilişim tarafından düzenlenen Türkiye'nin ilk biyometri odaklı organizasyonu İstanbul Biyometri Zirvesi, biyometri sektöründeki en son gelişmeleri, trendleri, biyometri çözümlerini ve bunların avantajlarını katılımcıları ile paylaşarak ülkemizdeki biyometri teknolojilerinin kullanımına katkı sağlamayı amaçlıyor.

Kişinin sadece kendisinin sahip olduğu ve diğer bireylerden ayırt edilmesini sağlayan özellikler, biyometrik özellikler olarak tanımlanmaktadır. Günümüzde, kimlik doğrulamadan bankacılık işlemlerine kadar geniş bir yelpazede biyometrik teknolojiler kullanılmaktadır. Bu teknolojiler arasında; parmak izi, damar izi, avuç damar izi, el geometrisi, yüz tanıma, ses ve konuşma analizi, iris, retina tanıma gibi alternatifler yeralmaktadır.

İçeriği itibariyle kamu, güvenlik, emniyet, sağlık, bankacılık, finans, ulaşım, perakende ve sınır kontrolü dahil birçok sektörü ilgilendiren Biyometri Zirvesi'nde; parmak izi, avuç damar, parmak izi damar, iris, yüz ve ses tanıma gibi çok kullanılan biyometri teknolojilerine yer verilecektir. Biyometrinin kilit teknolojileri, kimlik yönetimi alanındaki trendler ve güncel ilerlemeler, biyometrinin maliyet avantajları, sistem seçimi, veri güvenliği, sistem entegrasyonundaki en başarılı uygulamalar ve yeni standartlar sektörde söz sahibi yerli ve yabancı konuşmacılar tarafından tartışılacaktır.

Etkinlik bünyesinde ayrıca yer alacak Biyometri Fuarı sayesinde sektörel paylaşım ağının güçlendirilmesi amaçlanmaktadır. Özellikle Yönetim Kurulu Üyeleri, CEO'lar, CIO'lar, Genel Müdürler, Genel Müdür Yardımcıları, BT Güvenliği Yöneticileri, Güvenlik Mimarları, Yöneticiler, Ürün Müdürleri, Sistem Entegratörleri ve Akademisyenler için birçok stratejik uygulayıcı ve uzman ile bilgi paylaşımına olanak sağlayan organizasyon, 19 Kasım 2012'de Istanbul Marriott Asia Otel'de gerçekleşecektir.

Özellikle Türkiye'nin de üyesi olduğu ICAO (Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı) 'ın tüm dünyada 2015 yılına kadar ePasaport ve eGate sistemlerine geçiş zorunluluğu getirmesi, biyometrinin gelişimi için büyük önem taşımaktadır. E-Kimlik'lerdeki güvenlik açısından da gündemde olan biyometri uygulamaları, özel sektörde de pek çok uygulama alanı bulmaktadır. Biyometri teknolojilerine yapılan yatırımlar sayesinde orta ve uzun dönemde maliyet ve kontrol avantajı sağlanabilmektedir.

 

newsFace Recognition Solution : Temassız Yüz Tanıma Teknoloji Daha İyidir

28.09.2010

facial recognitionHindistan merkezli biyometrik yüz tanıma ve doğrulama sağlayıcısı olan Face Recognition Solution müşterilerine yüz tanıma cihazları tedarik etmektedir. Sistemin adı ise “No human touch” yani temassız teknoloji. Şirket uzun süredir Hindistan’da bu ürünün satışı ile ilgilenmektedir. Şirket yetkilileri bu özelliğin çok avantajlı olduğunu iddia etmektedir. Bu özelliğinden dolayı yüz tanıma sistemlerinin diğer biyometrik sistemlere göre önemli bir üstünlüğü mevcuttur. Temassız teknoloji fiziksel hasarların ve insan kaynaklı hataların önüne geçer. Şirket bu teknolojinin diğer sistemlerden daha iyi olduğunu belirtmektedir.

Bu yüz tanıma sistemi temassız kullanım özelliğini barındırır. Uygulama herhangi bir yere monte edilebilir. Kullanıcının sadece sisteme yüzünü göstermesi yeterlidir. Kalan prosedür kendi kendine işlemektedir. Face Recognition Solution’ın biyometrik yüz tanıma ve doğrulama sistemi parmak izine ya da herhangi bir karta ihtiyaç duymaz. Kullanıcı tarafından cihaza temas etme gereksinimi olmamasından dolayı şirket yetkilileri yüz tanıma sisteminin diğer biyometrik ürünler olan parmak izi okuyucu ve erişim kartı tarayıcıya göre daha iyi olduğunu savunurlar.

Şirket yetkilileri ortada fiziksel temas olmamasından ötürü fiziksel hasarların da minimuma inmekte olduğunu belirtmektedirler. Her şey bilgisayar sistemi dahilindedir. İnsan kontrollü olmadığından hata şansı çok azdır. Üst düzey bir şirket yetkilisi şöyle demekte: “Bizim biyometrik yüz tanıma ve doğrulama sistemimiz diğer biyometrik güvenlik ürünlerine göre daha doğru ve tamdır. Parmak izi okuyucuları makine ile fiziksel temas gerektirir. Bizim yüz tanıma sistemimizde kullanıcının herhangi bir cihaza dokunmasına gerek bulunmamaktadır. Bunun yanında parmak izi okuyucuları parmakların nemli ya da kirli olması durumunda parmak izlerini okuyamama problemi yaşayabilirler. Bizim sistemimizde böyle bir durum söz konusu değildir”.


Face Recognition Solution parmak izi okuyucu sistemlere göre yüz tanıma ve doğrulama sistemlerinin daha iyi olduğunu savunur. Şirket personel devam kontrol sistemi, ziyaretçi yönetimi ve erişim kontrol sistemlerine entegre edilmiş yüz algılama sistemleri çalışması yapmaktadır. Firma bu sistem üzerinde uzmanlaştıklarını iddia eder. Temassız teknoloji bütün bu ürünlerin ana özelliğidir.

yüz tanıma ve doğrulama sistemleri YÜZ TANIMA ve DOĞRULAMA SİSTEMİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİLERE YÜZ TANIMA ANA SAYFAMIZDAN ULAŞABİLİRSİNİZ .1

 

news2D Yüz Tanıma Sistemi vs 3D Yüz Tanıma Sistemi

27.09.2010

Biyometrik yüz tanıma sistemleri en etkin biyometrik yüz tanıma teknolojisi olarak kabul edilir. Parmak izi okuma cihazlarında kopyalama ve hack tehlikesi söz konusudur. Bunun yanı sıra parmaklar ıslak ve kirli ise erişimin reddedilmesi riski mevcuttur. İris tanıma cihazları ise daha karmaşıktır. İstenmeyen hastalıklar ve fiziksel rahatsızlıklara meydan verebilir. Ses tanıma cihazları kullanıcının boğazında ve ses tellerinde problem yaşadığı bazı koşullarda başarısız sonuçlar üretebilir. Yüz tanıma sistemi mükemmel olmasa da diğer sistemlere göre daha ileri düzeydedir.

2D 3D face recognition
Bir yüz tanıma sistemi veritabanında saklamak için bir şablon olarak 2 veya 3 boyutlu görüntüleri kullanabilir. 3D’ye göre 2D daha sıklıkla kullanılır. Her modelin kendine özgü avantajları ve  dezavantajları vardır. 2 boyutlu tanıma ışıklandırmanın iyi olduğu yerde daha iyi çalışır ama pozisyon değişimlerinden de etkilenir. Yaşlanmaya bağlı mimik ve yüz değişimleri yüz tanıma oranlarını etkileyebilir. Öte yandan 3D model veritabanını kullanan yüz tanıma sistemi eskisine göre gitgide hızlanmakta ve ucuzlamaktadır. Fakat 3D model veritabanları henüz çok azdır.

2D model veritabanı yüz tanıma sistemi kullanan biyometrik yüz tanıma sistemi yüzün sadece 2 boyutunu dikkate alır. Ancak insan yüzü 3 boyutlu bir nesnedir. Bu da 3 boyutlu model veritabanındaki performans beklentisini yukarı çeker. Ancak şimdiye kadar yapılan hiçbir deney bu popüler inancı kanıtlayamamıştır. 3D veri yakalama ışık varyasyonlarından bağımsız değildir. Farklı ışık kaynakları aynı yüz için farklı modeller yaratabilir. Bunun yanı sıra 2D yüz tanıma sistemiyle karşılaştırıldığında halen daha pahalıdır.

 

2D bir yüzü yoğunluk değişimi ile, 3D şekil değişimi ile temsil etmektedir. Bir yüz tanıma sistemi belirli bir yüzü yoğunluk veya renk temeli üzerinde ayırt eder. 3D yüz tanıma sistemi yüzleri yüz şekline göre ayırt eder. 3D görüntüler tanınma için daha güvenilir olduğundan daha doğru oldukları kabul edilir. Ancak 3D biyometrik yüz tanıma sistemi alanında pek çok iyileştirme yapılması gerekir.

 

Piyasadaki 3D cihazlar 2D cihazlar kadar olgunlaşmış değildir. Bu nedenle pek çok kişi yüz tanıma için 3D teknolojisini kullanmakta isteksizdir. 2D sistemlerdeki sürekli şekilde iyileştirmeler de ayrıca etkileyen bir faktördür. Firmalar 2D biyometrik yüz tanıma sistemlerinin tanıma oranını artırmak için çalışmalarını sürdürmektedirler. Mevcut teknolojiyi geliştirmek daha yeni bir teknolojiyi geliştirmeye göre daha uygun görünmekte.

 

Deneyler 2D ve 3D teknolojilerinin kombinasyonunun daha iyi sonuçlar verdiğini göstermekte. Çoklu biyometrik sistemler tek bir sisteme göre daha doğru ve güvenilirdir. Yapılan bir çalışmada 2 ve 3 boyutlu görüntüleri kullanan yüz tanıma sisteminin %98.8 gibi bir doğruluk oranına ulaştığı kaydedilmiştir. İki yüz tanıma teknolojisinin birleşimi tek teknoloji kullanımına göre daha yüksek performans vermiştir.

 

Yüz tanıma sistemi güvenlik sisteminin geleceğidir. Ancak şu anda bağımsız olarak tüm öncül güvenlik taşıma kapasitesine sahip değildir. Veritabanında saklanan gelişmiş kalitedeki görüntüler bu teknolojinin kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayacaktır.

 

yüz tanıma ve doğrulama sistemleri YÜZ TANIMA ve DOĞRULAMA SİSTEMİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİLERE YÜZ TANIMA ANA SAYFAMIZDAN ULAŞABİLİRSİNİZ .1

 

newsYeni Endüstriyel Dual Sensör Yüz Tanıma Sistemi

21.09.2010

dual sensor yüz tanımaYeni Endüstriyel Dual Sensör Yüz Tanıma Sistemi aydınlatma şartlarından bağımsız olarak kızılötesi kullanarak hızlı ve tam erişim ve zaman kontrol işlemlerinde kullanılmak üzere tasarlandı.

En son DSP’den yararlanılarak bütün işlemlerin ünite içinde yapılması sağlandı ve böylece sistem bağımsız olarak çalışabildiği gibi ağ sisteminde de çalışabilir.


Çift sensör tanıma teknolojisi yüksek güvenlik sağlar ve bağımsız olarak ya da network formatında kullanılabilir. Bağımsız sürümde 1400 kullanıcı saklanabilir. Gözlük ve bıyıklara karşı çalışabilir ve tanıma süresi 1 saniyeden düşüktür. 150 bin giriş ve isteğe bağlı 70 binin üzerinde görüntüden oluşan denetim izlerini bir usb sürücüsünde tutabilir. Her iki sistem de elektronik kapıları vs. kontrol etmek için Wiegand arayüzü sunar. 3.5 inç renkli ekran konumuzu gösterir ve ses komutuyla da doğru pozisyonda yer almanız için kılavuzluk eder.

RFID kartları bir-bir çözüm için kullanılabilir ve EM veya Mifare kabul eder. Yüz, kart veya hem yüz hem de kart erişim kontrol şeklini seçebilirsiniz. IR sistemi gece gündüz tam güvenilirliği sağlamak için okuyucunun uygun aydınlatma koşullarında çalışmasını sağlar.


Bu inişli çıkışlı düşük güç, 12V 500mA, çok güçlü ve yüksek güvenlikli özellik sunar ve bununla beraber muhtemelen piyasadaki en uygun fiyatlı yüz tanıma sistemidir.


CCTV kameralar, termal görüntüleme, lazer mesafelendirme ve durum farkındalığı sistemleri için özel tasarlanmıştır.

 

newsDiğer Haberler

1 Öğrencileri izlemek için okula yüz tanıma sistemi kuruldu. 1

1 Anlık yüz tanımalı Windows oturum açma yazılımı. 1

 

 

yüz tanıma ve doğrulama sistemleri YÜZ TANIMA ve DOĞRULAMA SİSTEMİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİLERE YÜZ TANIMA ANA SAYFAMIZDAN ULAŞABİLİRSİNİZ .1

 

 

yüz tanıma fk605 yüz tanıma f710 yüz tanıma f810 yüz tanıma p800

 

Yüz tanıma sistemi, yüz tanıma sistemi kurulumu, sistem fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0216 573 38 89 nolu telefonumuzu arayabilirsiniz.

art elektronik

< Yüz Tanıma Sistemleri Ana Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız.

 

Yüz Tanıma Sistemleri

 • Yüz Tarama.
 • Yüz Tanıma Özelliği Nedir
 • Biyometrik Tanıma Sistemleri Nedir?
 • Yüz Tanıma Kullanım Alanları
 • Yüz Tanıma PDKS
 • Yüz Tanıma Parmak İzi
 • Yüz Tanıma Öğrenci Takip
 • Yüz Tanıma Üye Takip
 • Yüz Tanıma Geçiş Sistemleri
 • Yüz Tanıma Programı
 • Yüz Tanıma Sisteminin Faydaları
 • Yüz Tanıma Biyometri Biometrics
 • Yüz Tanıma Güvenlik Sistemleri
 • Yüz Tanıma Kontrol Sistemleri
 • Yüz Tanıma Görüntü Tanıma
 • Yüz Tanımalı Personel Takip Sistemi
 • Yüz Tanıma Teknolojisi
 • Yüz Tanıma Sistemi Cihazları
 • Hanvon Faceid Yüz Tanıma
 • Yüz Tanıma Fonksiyonu
 • Yüz Tanıma Yazılımı
 • Yüz Tanıma Fiyat
 • Yüz Tanıma Haberler
 • Yemekhane Kontrol Sistemleri

 • Yemekhane Kontrol
 • Yemekhane Kontrol Programı
 • Yemekhane Kontrol Otomasyonu
 • Yemekhane Takip
 • Yemekhane Parmak İzli Geçiş
 • Yemekhane Kartı
 • Yemekhane Personel Takip
 • Yemekhane Yüz Tanıma
 • Yemekhane Kartlı Geçiş
 • Yemekhane Kontrol Cihazları
 • Yemekhane Otomasyonu
 • Yemekhane Geçiş Kontrol
 • Yemekhane Turnikeli Geçiş
 • Yemekhane Yazılımı
 • Yemekhane Öğün Takip
 • Yemekhane Turnikesi
 • Yemekhane Anadolu
 • Yemekhane Fiyat
 • Yemekhane Kontör
 • Yemekhane Kredilendirme
 • Yemekhane Jetonlu Geçiş
 • Yemekhane Ücretlendirme
 • Yemekhane Kart Okuyucu
 •  

  Personel Devam Kontrol Sistemleri

 • Parmak İzli PDKS
 • PDKS Nedir?
 • Personel Devam Kontrol Maaş Hesaplama
 • Personel Devam Kontrol Turnike
 • PDKS Yazılımı
 • Personel Devam Takip
 • Parmak İzli Personel Takip
 • Personel Devam Kontrol Geçiş Sistemi
 • Kartlı PDKS
 • PDKS Kullanım Alanları *
 • Personel Devam Kontrol Sistemi Cihazları
 • Personel Devam Kontrol Yüz Tanıma
 • Personel Devam Kontrol Personel Kartı *
 • Personel Giriş Çıkış Makinası
 • Personel Giriş Çıkış Sistemleri
 • Personel Devam Kontrol Programı
 • Personel Devam Kontrol Giriş Çıkış Kontrol
 • Personel Devam Kontrol Bekçi Saati
 • Personel Devam Kontrol Bekçi Tur
 • Puantaj Cetveli *
 • Puantaj Çizelgesi
 • Puantaj Nedir
 • Personel Devam Zaman Kontrol
 • Personel Devam Zaman Kontrol Sistemleri
 • Personel Takip *
 • Personel Devam Kontrol Sistemleri
 • Personel Devam Kontrol Yemekhane
 • Personel Devam Vardiya Çizelgesi
 • Personel Devam Devamsızlık Defteri
 • Personel Devam Kontrol Fiyat
 • PDKS İzmir
 • PDKS Bursa
 • PDKS Ankara
 • Bekçi Tur Kontrol Sistemleri

 • Bekçi Devriye Tur Kontrol Sistemleri
 • Akıllı Tom Kalemi
 • Bekçi Tur Programı
 • Bekçi Takip Sistemi
 • Bekçi Devriye Tur Kontrol Saatleri
 • Bekçi Tur Sistemi Fiyat
 • Parmak İzi Sistemleri

 • Parmak İzi Okuyucu
 • Parmak İzi Programı
 • Parmak İzi Sistemleri
 • Parmak İzi Tanıma
 • Parmak İzi Okuma
 • Parmak İzi PDKS
 • Parmak İzi Kilit
 • Parmak İzi Turnike
 • Parmak İzli Personel Kontrol
 • Parmak İzli Yemekhane Kontrol
 • Parmak İzi Cihazı
 • Parmak İzi Nedir
 • Parmak İzi Okuyucu Programı
 • Parmak İzi Geçiş Sistemleri
 • Parmak İzi Okuyucu Fiyat
 • Parmak İzi Sistemlerinin Avantajları
 • Parmak İzi Kapı
 • Turnike Sistemleri

 • Turnike Sistemleri
 • Turnike Kullanım Alanları
 • Turnike Çeşitleri
 • Turnike Geçiş
 • Bariyer Sistemleri
 • Geçiş Kontrol Sistemi
 • Kollu Turnike
 • Vip Turnike
 • Engelli Turnikesi
 • Boy Turnike
 • Kelebek Turnike
 • Swing Gate Turnike
 • Turnike Kartlı Geçiş
 • Cam Turnike
 • Jetonlu Turnike
 • Turnike Kapılar
 • Turnike Fiyat
 • Bariyer Sistemleri

 • Bariyer Sistemleri
 • Bariyer Sistemi
 • Otomatik Bariyer
 • Otopark Bariyer
 • Bariyer Kapı
 • Bariyer Fiyatları
 • Kollu Bariyer
 • Otopark Bariyer Sistemleri
 • Otomatik Bariyer Sistemleri
 • Bariyer Kumandası
 • Şerit Bariyer
 • Ayaklı Bariyer
 • Kartlı Geçiş Sistemleri

 • Kartlı Geçiş Sistemleri
 • Kartlı Geçiş Sistemi Nedir
 • Kartlı Geçiş Sistemi Kart Okuyucu
 • Hızlı Geçiş Sistemi (HGS)
 • Otopark Geçiş Kontrol Yönetimi Sistemi
 • Araç Takip Sistemi
 • Öğrenci Geçiş Kontrol Sistemi
 • Mifare Desfire EV1
 • NFC Yakın Alan İletişimi
 • Kartlı Geçiş Proximity Mifare Karşılaştırma
 • Kartlı Geçiş Sistemi Bariyer
 • Kartlı Geçiş Sistemi Access Kontrol
 • Kartlı Geçiş Sistemi Mifare
 • Kartlı Geçiş Sistemi Mifare Okuyucu
 • Kartlı Geçiş Sistemi Fiyatı
 • Kartlı Geçiş Avantajları Faydaları
 • Kartlı Geçiş Programı Yazılımı
 • Kartlı Geçiş Sistemi Proximity
 • Kartlı Geçiş Sistemi Kapı Yetkilendirme
 • Kartlı Geçiş Sistemi Cihazları
 • Kartlı Geçiş Sistemleri
 • Plastik Kart Basımı

 • Kart Tasarımı
 • Proximity Kart
 • Plastik Kart Yazıcı
 • Kartlı Geçiş
 • Kart Okuyucu
 • Kart Yazıcı
 • Proximity Kartı
 • Mifare Kartı
 • Akıllı Kart
 • Manyetik Kart
 • Kart Basım Sistemleri
 • Plastik Kart
 • Kart Basma Makinası
 • Proximity Kart Okuyucu
 • Proximity Kart Yazıcı
 • Kartuş
 • Şerit Ribbon
 • Kimlik Basma Makinası
 • Yaka Kartı
 • Personel Kartı
 • Ziyaretçi Kartı
 • Fatura Kartı
 • İndirim Kartı
 • Müşteri Kartı
 • Tanıtım Kartı
 • Öğrenci Kartı
 • Kimlik Kartı
 • Otel Kartı
 • Kart Örnekleri
 • Kart Aksesuarları
 • Kart Klips
 • Yaka Kartlıkları
 • Boyun Yaka Askı İpi
 • Yaka Kart Koruyucuları
 • Şeffaf Kart Koruma Poşeti
 • Yoyo
 • Kart Basım Fiyatı